|
|
Syksyn 2010 laitesukelluskurssien ilmoittautumiset avattu |
|
|
|
|
Kirjoittanut Juha Makkonen
|
|
Syksyn 2010 laitesukelluskurssien ilmoittautumiset avattu.
Urheilusukeltajat ry järjestää tulevana syksynä laitesukelluskursseja niin aloittelijoille kuin kokeneemmillekin lajista kiinnostuneille. Tervetuloa uuden harrastuksen pariin laitesukelluksen peruskurssin (CMAS P1 / NAUI Scuba Diver) myötä tai kehittämään omia sukellustaitoja syventävän jatkokurssin (CMAS P3 / NAUI MasterScubaDiver). Lisätarjontaa löytyy myös JuniorScuba, NAUI Rescue Diver sekä DAN BLS+oxygen provider kursseista.
Lisätietoja kursseista saat klikkaamalla kurssin nimeä
CMAS P1 / NAUI ScubaDiver
CMAS P3/ NAUI Master Scuba Diver
NAUI Rescue Diver
Junior Scuba Diver
|
|
Viimeksi päivitetty ( 03.08.2010 )
|
|
|
Kirjoittanut Urheilusukeltajat info
|
|
Nyt on aika päivittää omat ensiaputaidot ennen avovesikauden alkua. US järjestää DAN sukeltajan ensiapukurssin (BLS, O2, AdvO2) su 6.6.2010 klo 10-18 Koivuhaassa, Vantaalla. Kurssilla on mahdollisuus tehdä ko. kurssit tai vain päivittää 2 vuotta vanha DAN-kortti. Kurssille otetaan vain 12 oppilasta.
Vastuukouluttajana on Anne Räisänen-Sokolowski.
Lisätietoja: nuoriso at urheilusukeltajat.fi
LUE AIHEESTA LISÄÄ |
|
Viimeksi päivitetty ( 15.06.2010 )
|
|
|
IANTD Advanced Nitrox-kurssi |
|
|
|
|
Kirjoittanut Juha Makkonen
|
|

Teppo Lallukka järjestää Urheilusukeltajat ry:n jäsenille IANTD Advenced Nitrox-kurssin 10.5.2010 alkaen. Tarkemmat tiedot aikataulusta ja ilmoittautumisesta TÄÄLTÄ |
|
Viimeksi päivitetty ( 15.06.2010 )
|
|
|
Laitesukelluksen jatkokurssi alkaa 6.4.2010 |
|
|
|
|
Kirjoittanut Juha Makkonen
|
|
Laitesukelluksen jatkokurssilla noudatetaan kansainvälisensukelluskoulutusjärjestöjen CMAS ja NAUI koulutusstandardia jaSukeltajaliiton koulutusohjelmaa. Kurssin hyväksytysti suorittaneetsaavat kansainvälisen sukelluskortin. Kurssi on Sukeltajaliiton uudenmallin mukainen. Kurssin aikana esitellään kuivapuku teoriassa, muttamitään allas / avovesiharjoituksia ei järjestetä kuivapuvulla. Kurssinvoi suorittaa myös märkäpuvulla. Jos kurssin avovesiosuudet haluaasuorittaa kuivapuvulla, täytyy kurssilaisen itse järjestää kuivapukuunliittyvä erityisopetus tai käydä kurssin ohella erillinenkuivapukukurssi.
Lue tarkempi kurssikuvaus TÄÄLTÄ |
|
Viimeksi päivitetty ( 15.06.2010 )
|
|
|
|